HYA JOİNT  Ortopedi ve Fizik Tedavi |

HYA JOİNTHyalüronik Asit Bazlı Sinoviyal Sıvı Takviyesi

Sodyum hyaluronat  (Ph.Eur.)

Hya-joint viskoelastik, şeffaf ve steril tek doz solüsyon olarak eklem boşluğuna enjekte edilir.  Hya-joint bir CE belgeli medikal alettir ve böylece MDD 93/42/EEC direktif şartlarını karşılar. Bir adet kullanıma hazır şırınga ve 2,5 ml (Hya-joint) solüsyonu içinde : Sodyum hyalüronat 25 mg içerir.

Endikasyonları

Diz, kalça, omuz, topuk ve temporomandibuler  eklemde hafif ve moderat orteartrit tedavisinde, ayrıca synovial kapsülle birlikte diğer eklemlere de ekstra viskoelastik destek sağlamakta kullanılır.

  • Kıkırdak hücresi metabolizmasını düzenler.
  • Enflamasyonu baskılar.
  • Sinoviyal sıvı biyosentezine yardımcı olur.

Kullanım Şekli ve Dozu

Hya-joint 3 hafta boyunca , haftada bir defa zarar görmüş ekleme enjekte edilir. Birkaç ekleme aynı anda uygulama yapılabilir.

Kontrendikasyonları

Hya-joint içeriğindeki maddelere karşı  aşırı hassas olan hastalarda kullanmayınız.  Hastalarda septik artrit olduğunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar

Şırınga tek kullanımlıktır. Şırınga ambalaj açıldıktan hemen sonra kullanılmalıdır. Ekleme enjekte etmeden önce fazla synovial sıvıyı kaldırınız. Hya-joint tam ve dikkatlice eklem boşluğuna  enjekte edilmelidir.  Ambalaj veya tek dozluk şırınga hasarlıysa kullanmayınız.  Hyalüronik asidin kullanımı çocuklarda, gebelerde ve emziren kadınlarda sınırlı ölçüde yapılır.  Gebelik kategorisi B dir. Bu vakalarda Hya-joint ile ilgili olarak hekiminize danışınız.

Bu ürün uzman hekim reçetesiyle satılır ve sadece hekimler kontrolünde kullanılmalıdır.  Çocuklardan uzak tutunuz.

Yan Etkileri

Hya-joint uygulanan eklemde, ağrı, sıcaklık hissi, cilt kızarıklığı ve şişkinlik gibi lokal belirtiler görülebilir.

Diğer İlaç Etkileşimleri

Hya-joint uygulamasıyla birlikte anestetik veya farmasötik preparatları ekleme enjekte etmeyiniz.

Saklama Koşulları

+4 ile +90 C arasında saklayınız. Direk güneş ışığından koruyunuz.